Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAramaTakvimLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Hop, hoooop Noluyor Ya?

YazarMesaj
Karadenizlim
Admin
Admin

Hop, hoooop Noluyor Ya? Empty
MesajKonu: Hop, hoooop Noluyor Ya?   Hop, hoooop Noluyor Ya? Icon_minitimePtsi Mart 31, 2008 8:54 pm

Hop, hoooop Noluyor Ya? 5279480

Hop, hoooop Noluyor Ya?

Ünlü sanatçı Hülya Avşar, önceki gün açıklanan vergi rekortmenleri listesine itiraz etti.

Avşar, kardeşi Helin Avşar'ın internet sitesi www.guardianturk.com daki köşe yazısında itirazını şu sözlerle dile getirdi:

Hop, hoooop Noluyor Ya?

VERGİ BİRİNCİSİ BENİM, SEVGİLİ CEM DEĞİL!

Tabii Cem ’i sevgiyle tebrik ediyorum.

Vergi sıralamasında birinciliği almak çok güzel bir duygu. Ben hepinizden iyi bilirim bu duyguyu. Hatta son zamanlarda bu duyguyla karı koca gibi olmuştuk, çok fazla sevinemiyordum bile. Eee, malumunuz, yıllardır birinci olma duygusu işte.

NE DE OLSA ŞAMPİYON HEP BELLİYDİ!

Ama insanoğluyuz işte, alışınca birinciliğe -vergi dahil- biraz şımarıyoruz. Fakat gel gelelim bu sefer tarihi hata söz konusu. Ayıp oluyor.

Ama 300 Bin dolar karşılığı 2,5 Milyon dolar hesap çıkaran ve parasını haciz tehdidi ile peşin alan TMSF, yani devlet unutmamalı ki önümüzdeki üç yılın vergi rekortmeni kafadan benim.

Zaten herkes bunun farkında, ki bu sene listede yokum

Mümkün mü sizce?

Onlar da peşin aldıkları paranın farkında olduklarından, benden bir kuruş bile istemediler. Hadi tamam da o zaman bari zahmet olmazsa -zahmet olacak ama- adımı da birinci sıraya koyun!...

Kendimi ülkesini düşünmeyip şirketini zarar gösteren ya da yurtdışında şirket kurup para kaçıran vicdansızlar gibi hissettim. Meğer ne utanç vericiymiş vergi listesinde olmamak. Özellikle alışmış biri olarak, üstelik takdir de edilmeyeceğini bilerek ve devlet tarafından (hani dokunulmaz gibi)...

Sadece gazetelerde bir gün diğer ikinci üçüncülerle armut gibi sıralanmış resmin çıkar.

Haaa, bir de etraftan paran çok imajı oluyor ya işte, bundan dolayı dostun artıyor falan filan. Bu da işin alışılmış kazığı…

Ama yine de listede ismin olması gurur verici. Demek istediğim şu ki TMSF ’ye ödenmiº peºin paradan dolayı yanlışı düzeltelim...

Cem üzgünüm sana denk gelsin istemezdim. Ama darısı başına canım.

Bir de merak ettiğim bir şey var.

TMSF her ne kadar devlet de olsa hepimiz biliyoruz ki devletten ayrı bir kuruluş güya!

PEKİ VERGİ LİSTESİNDE ADI NEDEN YOK???

Bakın görüyor musunuz?

Ona da haksızlık yapmışlar!

AYYYYY YAZIKKKKK

Bazen onlara da üzülüyorum vallahi …

Sevgilerimle

Hülya Avşar
https://hazalkaya.forumburundi.com

Hop, hoooop Noluyor Ya?
1 sayfadaki 1 sayfası