Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAramaTakvimLatest imagesKayıt OlGiriş yap

arkadaşlık

3 posters
YazarMesaj
BeyZade_Murat
Üye
Üye

arkadaşlık Empty
MesajKonu: arkadaşlık   arkadaşlık Icon_minitimeSalı Ekim 28, 2008 11:33 pm

zAMAnın birinde çok yakın iki arkadaş varmış.okadar yakın arkadaşlarmış ki yedikleri içtikleri ayrı gitmezlermiş .(isim örnek: ali ,veli )aynı üni aynı askelik şansları hep yaver gitmiş tek sorun aileleri ile tanışmamışlar. askerlik bitimi ali veliye gel bir kaç gün bizde kal ailemle tanış der alişde seve seve kabul eder ve gider.. tanışma fazlı biter alinin gitme vakti gelir fakat velinin aliden sakladıgı ailesinden bile sakladıgı bir sır vardır. sonunda düşünmeye başlar veli.. acaba aliye bu sırrı söylesemmi! diye hep kızmasından korkar bana neden bu güne kadar söylemedinmi diye.. neyse aliye der gel gitmeden seni bir yere götürecem der alidede kabul eder.. veli aliyi götürüp tanıştırır nişanlısıyla fakat söylemez en iyisi uçaga binerken söyleyim kızarsada orda kızsın ve gitsin der..sonra tam uçaga binerken ali veli daha davranmadan şöyle der ya veli beni tanıştırdıgın kızı çok beyendim yardımın olursa ve allah izin verirse ben o kızla evlenmek istiyorum der veli dona kalır ne desin neylesin..tamam arkadaşım der ben bir konuşayım olursa neden olmasın der , ve aliyi savuşturur. sonrada direk nışanlısının yanına gider..arkaşadım seni çok beyenmiş ve seninle evlenmek istiyor der.. kız çılgına döner nasıl olur veli ben seni seviyorum nasıl olurda dersin der.. velide eğer beni seviyorsan onunla evleneceksin o benim arkadaşım der zor bela ikna eder.. aliyi çagırır gelirler dügün olur ve ali gitmeden ya veli der biliyorsun ki tek hayalim vardır amerkikaya gidip zengin olmak eğer yardım edersen ben gitmek istiyorum bizraz madii sıkıntım var bana yardım edermisin der velide tamam arkadaşım sen benim arkadaşımsın neden olmasın der ve gider ailesinin yanına.. ailesi ile kavga dövüş annesinin bileziklerini ablasının değerli eşşalarını ıdısını bıdısını satar ve aliye destek veriri ve ali gider....aradan zaman zarfı geçer ve veli gilin durumu git gide düşer.... birde bakarlar televizyonda ali.. ali amerikanın en zengin adamı olmuş.. veli derki işte benim arkadaşım bana yardım eder der ve borç harç bulup amerikaya gider... aliyi bulur v e durumu anlatır iş ister alide kusura bakma veli ben sana iş veremem der ve gönderirir.. veli çaresiz işsiz parasız dolanırken bir teyze ile karılaşır teyze olum ben namaza gideceğim bu cuvalda un ekmek tuz var tutarsan sevinirim der gelmezsemde helal olsun der .. fakat veli kabul etmez ama zor bela kabullenir.. teyze gelmek bilmez... veli de acıkmıştır nede olsa helal etti der açar çuvalı birde bakar kii altın... veli parayı değerlendirir değerlendirir taki arkadaşı kadar zengin olur bu süre zarfındada bir kıza aşık olur kızı isterler fakat ali gözükmez isteme törenlerinde felan sonra annesi veliye sorar çagıracakmısın aliyi diye velide evet der ne kadar yanlışta yapsa o benim arkadaşım der... tam nikah kıyılacağı zaman ali velinin eski nişanlısı yani yeni eşi ile içeri girer velide birden çılgına döner mikrofonu eline alarak bir şey söylemek istiyorum der... bu var bu benim en yakın arkadaşım ali herşeyimiz birlikte oldu yedik içtik gezdik yeri geldi nişanlımı karısı yaptım yeri geldi annemin ailemin eşşalarını sattım yol parası verdim ama o bana bir iş vermedi işte bu böyle bir arkadaş der sonra herkes bir tuhaf aliye bakmaya başlar alide söz hakkı istemektedir..BEN SANA İŞ VERMEDİM ÇÜNKÜ SENİN BENDEN DAHA YÜKSEK YERLERİ HAK ETTİĞİNİ BİLDİĞİM İÇİN VERMEDİM DERR. SANA BİR TEYZE GELDİ BİR ÇUVAL ALTIN VERDİ DEMİ DER.. O BENİM ANNEMDİ.. ŞİMDİ DE YANINDA OTURAN BENİM KIZ KARDEŞİM SÖYLE BAKALIM BEN ASIL ARKADAŞIM DERR... ( SÖYLEYİN BAKALIM EY AHALİ VARMIDIR GÜNÜMÜZ TÜRKİYESİNDE BÖYLE BİR ARKADAŞLIK....)
Karadenizlim
Admin
Admin

arkadaşlık Empty
MesajKonu: Geri: arkadaşlık   arkadaşlık Icon_minitimePaz Kas. 16, 2008 1:18 am

sagol...
https://hazalkaya.forumburundi.com
XxMeLeKxX
Admin
Admin
XxMeLeKxX

arkadaşlık Empty
MesajKonu: Geri: arkadaşlık   arkadaşlık Icon_minitimeSalı Ara. 02, 2008 10:56 pm

sagol güseldi:))

arkadaşlık
1 sayfadaki 1 sayfası